close
تبلیغات در اینترنت
جزئيات تازه از پروژه جنگنده ايراني قاهر ۳۱۳

شهید محراب
مديرعامل صنايع هوايي ايران و طراح هواپيماي جنگنده قاهر اف- ۳۱۳ با اشاره به اينكه اين هواپيما روندهاي اجرايي خود را طي كرده است و به مرحله رونمايي رسيده است اعلام كرد: اين جنگنده بايد تست هاي تاكسي و پروازي و در نهايت تست هاي تسليحاتي خود را طي كند كه به مرحله عملياتي برسد اما زمان مشخصي نمي توان براي آنها تعيين كرد. مهندس حسن پروانه، مدير عامل صنايع هوايي ايران و طراح هواپيماي جنگنده قاهر اف- ۳۱۳ در خصوص روند ساخت اين جنگنده گفت: ما مسيري طولاني را طي كرده ايم تا به اين مقطع رسيده ايم. ابتدا از…
قالب وبلاگ
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ي سايت

فدایی سید علی
وصیتنامه شهدا

آرشيو
پیغام مدیر سایت
سلام دوست من به سایت شهید محراب خوش آمدید لطفا برای استفاده از تمامی امکانات

دانلود فایل , شرکت در انجمن و گفتگو با سایر اعضا در سایت ثبت نام کنیدمديرعامل صنايع هوايي ايران و طراح هواپيماي جنگنده قاهر اف- ۳۱۳ با اشاره به اينكه اين هواپيما روندهاي اجرايي خود را طي كرده است و به مرحله رونمايي رسيده است اعلام كرد: اين جنگنده بايد تست هاي تاكسي و پروازي و در نهايت تست هاي تسليحاتي خود را طي كند كه به مرحله عملياتي برسد اما زمان مشخصي نمي توان براي آنها تعيين كرد.


http://basij.ir/attachment/4591188.jpg

مهندس حسن پروانه، مدير عامل صنايع هوايي ايران و طراح هواپيماي جنگنده قاهر اف- ۳۱۳ در خصوص روند ساخت اين جنگنده گفت: ما مسيري طولاني را طي كرده ايم تا به اين مقطع رسيده ايم. ابتدا از اورهال و تعميرات اساسي شروع كرديم كه خود كار بزرگي بود كه در گذشته توسط خارجي ها انجام مي شد. پس از آن وارد مهندسي معكوس يكي از هواپيماهاي موجود و ساخت جنگنده آذرخش شديم. در بازه ساخت آذرخش و صاعقه نيز كارهايي روي هواپيماي تذرو انجام شد كه پس آن وارد ساخت صاعقه شديم كه  خود شامل طراحي و ساخت صاعقه ۱ و توسعه آن توسط نيروي هوايي و وزارت دفاع شديم.

خريد جنگنده توانمندي نيست، بايد بر اساس نياز خودمان طراحي مي كرديم!

مهندس پروانه با اشاره به اينكه، ممكن است كشورهايي هواپيماهاي پيشرفته اي را از كشورهاي ابرقدرت خريداري كنند اما مطمئنا در مقابله با آن ابرقدرت نمي توانند مقابله كنند تاكيد كرد: ما به خلاف كشورهاي ديگر به دنبال اين موضوع رفتيم كه بر اساس شرايط خود بتوانيم توانمندي هاي خود را ارتقاء دهيم. شرايط ما به صورتي است كه نبايد وارد عرف ها و تقارن موجود شرق و غرب بشويم بلكه بايد به صورت نامتقارن و بر اساس شرايط دفاعي كشور خودمان و منحصر به فرد جنگنده هاي خود را طراحي كنيم.

ويژگي هاي منحصر به فرد قاهر اف ۳۱۳

وي كه در برنامه تلويزيوني ثريا سخن مي گفت با تشريح نيازمندي ها و ويژگي هاي اين جنگنده جديد، گفت: براي يك جنگنده نياز است كه با سرعت و غافل گير كننده عمل كند؛ لذا ما بايد در طراحي هواپيماي قاهر سطح مقطع راداري را كاهش مي داديم و همچنين ما به دنبال آن بوديم كه اين هواپيما بتواند در ارتفاع پست پرواز كند بدون آنكه نگراني اي از بابت ايجاد مشكل براي موتور داشته باشيم. از سوي ديگر طراحي ظاهري اين هواپيما نيز كاملا منحصر به فرد است و با نمونه هاي نام برده شده توسط رسانه هاي داخلي و خارجي فاصله زيادي به لحاظ طراحي دارد.

قبل از انقلاب اجازه تعمير هواپيما هم نداشتيم، الان هواپيما مي سازيم

امير سرتيپ دوم خلبان محمد قره باغي، معاون عمليات نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران هم در اين برنامه ويژه در رابطه با نيروي هوايي و صنايع هوايي گفت: در قبل از انقلاب مستشاران آمريكايي در كشور حضور داشتند و نيروهاي كشور ما حتي حق نداشتند كه قطعه اي را تعمير كرده و يا دخالتي انجام بدهند. پس از انقلاب اسلامي پرسنل نيروي هوايي به آن خودباوري رسيدند كه تنها راه پيش رو، خودكفايي و روي پا ايستادن است و لازم است كه قطع وابستگي اتفاق بيفتد.

امير قره باغي با اشاره به تدبير حضرت امام و همت پرسنل نيروي در رابطه با خودكفايي در نيروي هوايي گفت: به مرور پس از انقلاب و در دوره دفاع مقدس، برخي از قطعات براي تعميرات استفاده شد و برخي از هواپيما ها تعمير شد در حالي كه بر اساس فرمول هاي آن روز اين هواپيما ها بايد زمين گير مي شدند ولي الان بعد از گذشت ۳۴ سال هنوز آن هواپيماها در حال كار هستند و نه تنها تعمير اساسي مي شوند بلكه جلوتر رفته و وارد ساخت و توليد تجهيزات و هواپيماهاي جديد نيز شده ايم.

معاون عمليات نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران بر آمادگي كامل نيروي هوايي براي دفاع از كشور تاكيد كرد و گفت: با تواني كه در اين ۳۴ سال ايجاد شده است ما آمادگي ۱۰۰ درصد داريم و اين توانمندي و آمادگي در همه زمينه ها و ابعاد چه در حوزه تجهيزات و چه در حوزه تسليحات و سامانه هاي هواپيماهاي مختلف وجود دارد. ما در كنار تجهيزات و تسليحات چيزي داريم كه ديگر كشورها آنها را ندارند و آن ايمان و خودباوري است كه نيروهاي ما دارند و دشمنان خيلي از ناحيه تجهيزات ما نگران نيستند و آنها از ايمان و توكل نيروهاي ما بر خداوند مي ترسند.

هر طرحي عليه كشورمان پيش بيني شود در نطفه عقيم خواهد شد

وي همچنين فعاليت هاي نيروي هوايي در دوران صلح را نيز تشريح كرد و گفت: طي سال هاي گذشته نيروهاي كشور بيكار نبوده اند و براي به روز نگه داشتن تجهيزات و تسليحات تلاش كرده اند و ما در حوزه هايي مانند رادارها، جنگ الكترونيك و تسليحات و تجهيزات مختلف پيشرفت هاي خوبي داشته ايم اين كار نيازمند آن است كه ما آمادگي ۱۰۰ درصدي و تمرينات و طرح ريزي هاي متعددي داشته باشيم. با اين تلاش ها اجازه نخواهيم داد كه كسي فكر تعرض به آسمان و خاك كشورمان را به ذهن خود برساند و هر طرحي كه ممكن است كه عليه كشورمان استفاده شود پيش بيني شده و در نطفه عقيم خواهد شد.

قره باغي به آمادگي خلبانان نيروي هوايي نيز اشاره داشت و گفت: يك نيروي نظامي براي حفظ آمادگي خود بايد تمرين هاي مختلفي داشته باشد. در حوزه خلباني نيز آموزش خلبانان به خوبي در داخل كشور انجام مي شود و خلبانان ما الزامات و دوره هاي مختلفي را بايد بگذارند.

چك ليست هواپيماها با خون خلبانان نوشته شده است

وي همچنين با اشاره به مراحل ساخت يك جنگنده گفت: براي ساخت يك هواپيما مراحل مختلفي از طراحي تا ساخت و تست طي مي شود. اما مرحله تست يكي از خطرناك ترين قسمت هاست. تعبيري وجود دارد كه چك ليست هواپيماها با خون خلبانان نوشته شده است. يك خلبان تست كار بسيار خطرناكي انجام مي دهد كه براي اولين بار با هواپيمايي مي پرد كه تا كنون پرواز نكرده است و عملا از جان خود مايه مي گذارد.

نيروي هوايي، نوك پيكان نيروهاي نظامي كشور

امير سرتيپ دوم خلبان والي اويسي، خلبان پيش كسوت نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران ميهمان ديگر برنامه ثريا بود كه به ذكر خاطراتي از دوران دفاع مقدس و توانمندي هاي نيروي هوايي كشورمان پرداخت و گفت: ساختار نيروي هوايي به گونه اي است كه در ماموريت ها ابتدا و پيش از همه بايد وارد عمل شود. در زمان جنگ براي شناسايي و طراحي عمليات ابتدا لازم است كه هواپيماهاي شناسايي وارد عمل شوند و پس از آن نيز براي عمليات بايد نيروي هوايي پيش از همه وارد عمل شود و اين نشان مي دهد كه نيروي هوايي نقش نوك پيكان را براي نيروهاي نظامي كشور دارد. در ابتداي انقلاب با وجود شرايط تحريم نيروي هوايي به سرعت وارد ميدان كارزار شد و ماموريت هاي اصلي را انجام داد.

تدبير برجسته شهيد بابايي براي حفظ رگ حيات كشور علي رغم مخالفت برخي ها

اويسي با اشاره به ماموريت هاي نيروي هوايي در دوران دفاع مقدس گفت: در جنگ يكي از ماموريت هاي نيروي دريايي حفاظت از نفتكش هايي بود كه بايد نفت را از جزيره خارك به تنگ هرمز براي فروش حمل مي كرد كه در وضعيت جنگ اين فروش نفت نقش رگ حيات را ايفا مي كرد. با تدابير شهيد بابايي هواپيماهاي اف ۱۴ به پايگاه هوايي بوشهر منتقل شد كه اين رگ حياتي حفظ شود.

تدبير شهيد بابايي استراتژي دشمن را به هم ريخت

وي ادامه داد: امريكايي هاي پيش بيني كرده بودند كه هواپيماهاي اف ۱۴ در اصفهان مورد استفاده قرار بگيرد اما شهيد بابايي علي رغم برخي مخالفت ها و سنگ اندازي ها اين هواپيماها را براي كاهش زمان و همچنين كاهش تعداد پروازها به بوشهر منتقل كرد و اين كار استراتژي دشمن را كاملا به هم ريخت. اين درحالي بود كه دشمن هواپيماهاي سوپر اتاندارد و موشك هاي اگزو۳ را براي زدن كشتي و قطع رگ حياتي ما به منطقه آورده بود ولي وقتي هواپيماهاي اف ۱۴ زير ۱۰ دقيقه به منطقه مي رسد عمليات هاي آنها لغو شده و نيروهاي تهاجمي آنها باز مي گشتند.

تبديل موشك زمين به هوا به موشك هوا به هوا به واسطه شدت محدوديت ها

اين خلبان پيش كسوت به محدوديت فراوان كشورمان در دوره دفاع مقدس نيز اشاره كرد و گفت: ما در آن موقع حتي از نظر موشك نيز در مضيقه جدي بوديم و اگر هدفي را ۱۰۰ درصد مطمئن به اصابت آن نبوديم موشك را شليك نمي كرديم و مجبور بوديم كه از فاصله نزديك به هدف شليك كنيم با اينكه بسيار خطرناك بود، زيرا شرايط ما مانند دشمن نبود زيرا اگر يك هواپيما از آنها سرنگون مي شد دو هواپيماي ديگر به آنها داده مي شد اگر يك موشك مي زدند ۱۰ موشك ديگر براي آنها فراهم مي شد. ما حتي مجبور شديم كه از موشك هاي زمين به هوا به عنوان موشك هاي هوا به هوا استفاده كنيم.

نفوذ به بصره با بيشترين سرعت

اين خلبان دوران دفاع مقدس با ذكر خاطره اي ديگر به اقتدار نيروي هوايي ارتش اشاره كرد و گفت: در عملياتي ديگر صدام گفته بود كه هر كس بتواند به بصره نفوذ كند من حقوق يك ماه كل نيروي هوايي را به او هديه مي دهم و ۱۵۰ دقيقه بعد سه فروند هواپيماي كشورمان وارد عمل شده و به بصره نفوذ كردند.


امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

درباره :

نمایش این کد فقط در ادامه مطلب برای قرار کد مورد نظر به ویرایش قالب مراجعه کنید
مطالب مرتبط
ناگفته‌های فرمانده ناجا از اغتشاشات 88
اگر گلوله ای در خلیج فارس شلیک شود فروپاشی آمریکا قطعی خواهد بود
رونمایی از«جماران۲» باویژگی های منحصر به فرد
قدرت تمركز، پيوستگي و دقت آتش از ويژگي هاي اصلي رزمايش نيروي زميني سپاه است
ناوگروه ارتش فردا وارد اقیانوس آرام می‌شود
شکست آمریکا با استقرار موشک‌های بالستیک و کروز ایران
پرواز ۴۰۰ كيلومتري پهپاد ايوب در فضاي اسرائيل/ نمايش عمدي توسط حزب الله
یک پهپاد دیگر دشمن در دام سپاه افتاد
رزمایش پیامبر اعظم(صلی اله و علیه و آله و سلم)8
رزمایش پیامبر اعظم(صلی الله علیه و آله و سلم) 8 نیروی زمینی سپاه

تاریخ : دوشنبه 14 اسفند 1391 نویسنده : فدائی سید علی l بازدید : 79

ارسال نظر
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی


مطالب گذشته
آمار کاربران

عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

فراموشی رمز عبور؟

عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
لینک دوستان
آخرین مطالب ارسال شده

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به شهید محراب مي باشد.

جدید ترین موزیک های روزطراح و مترجم قالب

طراح قالب

جدیدترین مطالب روز

فیلم روز

شهید محراب