close
تبلیغات در اینترنت
تأسیسات زیربنایی رژیم صهیونیستی در تیررس موشک‌های حزب الله قرار دارند

شهید محراب
«سید حسن نصرالله»،‌ دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت برزگداشت فرماندهان شهید این جنبش تاکید کرد که «ما از این شهدا الهام می‌گیریم و از آنها می‌آموزیم و با آنها عهد مجدد می‌بندیم و وصیت آنها را  حفظ می‌کنیم و همچنان مرد مقاومت و  ایستادگی باقی خواهیم ماند». دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود گفت: «این فرماندهان شهید،شاهدی بر تمام مراحل مقاومت بوده و تا امروز هستند. شهید راغب حرب،‌  شاهد شکل‌گیری مقاومت…
قالب وبلاگ
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ي سايت

فدایی سید علی
وصیتنامه شهدا

آرشيو
پیغام مدیر سایت
سلام دوست من به سایت شهید محراب خوش آمدید لطفا برای استفاده از تمامی امکانات

دانلود فایل , شرکت در انجمن و گفتگو با سایر اعضا در سایت ثبت نام کنید«سید حسن نصرالله»،‌ دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت برزگداشت فرماندهان شهید این جنبش تاکید کرد که «ما از این شهدا الهام می‌گیریم و از آنها می‌آموزیم و با آنها عهد مجدد می‌بندیم و وصیت آنها را  حفظ می‌کنیم و همچنان مرد مقاومت و  ایستادگی باقی خواهیم ماند».


http://ghasam.ir/images/news/145/thumbs/thumb2_145.jpg

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود گفت: «این فرماندهان شهید،شاهدی بر تمام مراحل مقاومت بوده و تا امروز هستند. شهید راغب حرب،‌  شاهد شکل‌گیری مقاومت و رهبران و فرماندهان آن و اتخاذ تصمیمات سرنوشت‌ساز و شهید عباس موسوی شاهدی بر مرحله استقرار و ثبات خط‌مشی مقاومت بود و شهید عماد مغنیه شاهدی بر مرحله پیشرفت کمی و کیفی و موفقیت‌ها و پیروزی‌های مقاومت بود».

سید حسن نصرالله در ادامه افزود: «در مدرسه این فرماندهان شهید تنها طرح و برنامه مقاومت بود و تنها اولویت نیز مقاومت بود. چون تشخیص درست این فرماندهان خطر بزرگ یعنی اسرائیل و طرح صهیونیستی بود. وقتی از بعد ملی و قومی و اسلامی تامل ‌کنیم، به همین نتیجه می‌رسیم و هنگامی‌که از منطق منازعات و درگیری‌های داخلی به موضوع نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که خطر دیگری است و تنها گزینه پیش‌روی ملل گزینه مقاومت مردمی در تمام اشکال و انواع و سطوح آن است.

به همین دلیل این فرماندهان شهید همچون شهید امام موسی صدر، بنیانگذار مقاومت به طرح مقاومت ایمان آورده و به آن وفادار بودند و جوانی و زندگی خود را و تلاش‌هایشان را در این راه صرف کردند و در این راه نیز به شهادت رسیدند و به ما نیز یاد دادند که در به این طرح وفادار باشیم و برای محقق کردن آن تلاش کنیم و حال ما هستیم که باید وصیت آنها را حفظ و به آن عمل کنیم».

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: پس از سه دهه طرح مقاومت چون کوه در زمین سخت و مقاوم واقعیت‌ها و حقیقت‌ها و موازنه‌ها و معادلات و موفقیت‌ها و پیروزی‌ها پابرحا ایستاده است. این یک رویا یا خیال نیست که درصدد محقق کردن آن باشیم.

طی سه دهه مقاومت لبنان از سر سخت‌ترین و مقاوم‌ترین حقایق موجود و واقعیت‌های عیان و آشکار عرصه بین المللی بود که توانست معادلات استراتژیکی را تغییر دهد که قرن‌ها پیش پایه‌ریزی شده بودند و پیروزی‌ها و موفقیت‌های مقاومت شاهدی عیان از زمان آزادسازی لبنان تا حمایت و پشتیبانی و محافظت از آن است و این موفقیت‌ها و پیروزی‌ها راه ما را کامل می‌کند و بدانید، راه موفقیت و دستیابی به پیروزی بسیار طولانی است».

فلسطین همچنان مهمترین قضیه است

سید حسن نصرالله که به مناسبت شهادت سید عباس موسوی، دومین دبیرکل حزب الله لبنان سخنرانی می‌کرد، گفت: «شعار سال جاری بزرگداشت این فرناندهان شهید «فرماندهان در راه فلسطین» است.

در وهله اول شاید اینگونه به نظر برسد که این شعار در این مقطع زمانی که منطقه در شرایط خاصی به سرمی‌برد، عجیب و دور از ذهن است و در این بین افرادی بگویند، هم اکنون چه وقت سخن گفتن از فلسطین و اندیشیدن به آن است. اما اگر در اوضاع منطقه‌ای تامل و اندیشه کنیم، درخواهیم یافت که این سوال چندان غیر طبیعی نیست».


وی افزود: «مقاومت در لبنان از تمام گروه‌ها و گردان‌ها از جمله حزب الله حامی قدرتمند فلسطین و مردم فلسطین و ایستادگی و مقاومت آنها بود و اگر طرح آمریکایی – اسرائیلی سال 1982 به اجرا در می‌آمد، بی‌تردید وجب به وجب خاک فلسطین به یغما می‌رفت. اما مقاومت، طرح اسرائیل بزرگ را با مواجه کرد و بار دیگر تمام امیدها و آرزوها را احیا کرد.

مقاومت فلسطین و لبنان توامان یکپارچگی و اتحاد روح و قلب و وحدت سرنوشت دو ملت را آشکار کرد. مقاومت در لبنان از مقاومت فلسطین حمایت کرد تا قدرتمند شود و هم از بعد معنوی و هم از بعد مادی قوی باشد.

ما بر این باور هستیم و ایمان داریم، استراتژی مقاومت باید حمایت از ملت فلسطین باشد تا با مقاومت خود بتواند، حقوق تضییع شده و زمین و مقدسات غصب شده خود را باز پس گیرد. مقاومت در لبنان تجربه‌ای موفق بود،  لبنانی‌ها به پا خاستند، شهید شدند و با عزم و اراده خود تاریخ را ساختند.

همین مقاومت در غزه نیز پیروز بود و می‌تواند باز پیروز شود. آنچه هم اکنون مهم می‌نماید، است که ملت فلسطین راه خود را ادامه دهند و ما حمایت خود را از آنها ادامه خواهیم داد».

ایران همواره برای مقاومت از خودگذشتگی کرده است

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنرانی خود گفت: «شهید عماد مغنیه دارای نقش‌ها و مسئولیت‌های بی‌شماری بود، از مسئولیت برقراری ارتباط بین مقاومت لبنان و فلسطین گرفته تا انتقال تجربه بین آنها و هرکس از فلسطین حمایت می‌کند، باید به این روند ادامه دهد و هرکس که از مقاومت در لبنان پشتیبانی مستمر می‌کند، از آن تشکر و قدردانی می‌کنیم، از ایران گرفته تا سوریه.

در اینجا ما با شهادت شهید «حسام» مواجه هستیم. این اولین از خودگذشتگی ایران به خاطر حمایت از مقاومت در لبنان و آباد سازی این کشور نیست و ما به ایران و خانواده این شهید تسلیت می‌گوییم و به همین دلیل تمام شهدا را شهدای راه فلسطین می‌دانیم،‌ چون این فلسطین و ملت فلسطین و مقدسات فلسطین و رابطه ایمان و اخلاص و وفاداری و عشق و همدردی و احساس درد و رنج بزرگ این ملت بود که همه این شهدا را به یکدیگر ارتباط می‌داد».

دبیرکل حزب الله لبنان که به مناسبت بزرگداشت فرماندهان شهید این جنبش سخنرانی می‌کرد، در ادامه به قضیه حمله تروریستی به اتوبوس جهانگردان اسرائیلی در بلغارستان پرداخت و گفت: «نمی‌خواهم چندان به اتهامات بلغارستان و این قضیه بپردازیم که با آرامش درحال پیگیری آن هستیم.

اما با تاسف بسیار مشاهده می‌شود که برخی طرف‌ها به نادرستی برای این ادعاها به خدمت گرفته شده‌اند. بسیاری را مشاهده کردیم که در پذیرش این اتهامات عجله کرده و علیه ما شکایت و اقامه دعوی کردند و لبنان را درگیر برخی مشکلات اقتصادی و سیاسی کردند، چون این کشور را در لیست کشورهای حامی تروریسم قرار  دادند و خود را برای سرنگونی دولت در این کشور آماده کردند».

اسرائیل در حمله به لبنان تامل بسیار خواهد کرد

وی افزود: « در شرایط کنونی که لبنان با اسرائیل مواجه است و در پس برخی اتهامات وارده به کشور در این اواخر برخی طرف‌های سیاسی و رسانه‌های لبنانی و عربی تلاش کردند، وحشت و بیم بسیاری در لبنان و بین مردم این کشور ایجاد و اینگونه القا کنند که اسرائیل آماده تجاوز علیه لبنان است و پیش‌بینی‌های بسیاری درباره وقوع جنگی بزرگ شد و متاسفانه این وحشت افکنی‌ها و ایجاد بیم و هراس آن اندازه که عربی و لبنانی بود، اسرائیلی نبود و ما نشنیدیم که حتی یک اسرائیلی به این ترتیب بین مردم لبنان ایجاد رعب و وحشت کند و طرف‌هایی که بشار دهنده جنگ علیه لبنان بودند، طرف‌های لبنانی و رسانه‌های لبنانی و در کنار آنها رسانه‌ها و طرف‌های عربی بودند».

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنان خود گفت: «بدتر از همه، سخنان گفتن از این موضوع بود که اسرائیل به خاطر این اتهام فرضی دست به جنگ خواهد زد و ما متاسف هستیم که در لبنان چنین تحلیل‌ها و تفسیرهایی وجود دارد و این موجب می‌شود تا به نکته اشاره کنیم.

اول آنکه، اسرائیل نیازی به بهانه و دستاویز برای حمله به لبنان ندارد و منتظر هیچ‌گونه تحقیقی نخواهد شد،‌ همان‌گونه که دیدیم در سال 1982 هنگامی که برخی طرف‌های فلسطینی به تلاش برای ترور سفیر اسرائیل در لندن متهم شدند، این رژیم منتظر هیچ تحقیق و اتهامی نشد.

این رژیم می‌تواند هر بهانه و دستاویزی را هرگاه بخواهد و اراده کند، زیر پا بگذارد، اما امروز قضیه فرق می‌کند و از همان دقایق و ساعات اولیه حادثه بلغارستان نخست وزیر رژیم صهیونیستی حزب الله را متهم کرد.

در حالی‌که پیش از آن عملیاتی ضد اهداف اسرائیلی در هند و گرجستان و تایلند صورت گرفته بود و در آنجا نیز طرف اسرائیلی حزب الله را متهم کرد و جنگی روی نداد. در اینجا یک موضوع ساده مطرح است و ما باید به نقطه‌ای برسیم که در آن بتوانیم طرف اسرائیلی را به خوبی درک کنیم. اسرائیل دارای محاسبات و طرح‌هایی است و در هر جنگی که انجام می‌دهد یا در صدد انجام آن است، به پیروزی قاطع می‌اندیشد و دست به جنگی نمی‌زند که در آن احتمال واکنش وجود دارد و باید از این ساده اندیشی در تعامل با اسرائیل خارج شویم».

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه گفت: «اما موضوع دومی که باید به آن اشاره کنیم و آن را به همه لبنانی‌ها یادآور شویم، این است که پس از سال 2000 میلادی این واقعیت شکل گرفت که اسرائیل وقتی به جنگ علیه لبنان می‌اندیشد، هزاران محاسبه و دلیل و بهانه را مد نظر قرار می‌دهد و به خوبی در این موضوع تامل می‌کند و تجربه به خوبی این موضوع را ثابت کرده و اظهارات مقامات اسرائیلی و مناقشه‌ها و تحقیقات و اندیشکده‌ها و سخنرانی‌های رهبرات امنیتی و نظامی سابق اسرائیل و مانورها و تمرین‌هایی که اسرائیل در نیروی هوایی و زمینی و دریایی دست به آن می‌زند، همه بر این نکته تاکید می‌کند که این رژیم خود را برای رویارویی با یک جبهه واقعی و نه تفریح و گشت و گذار آماده می‌کند و تاکنون بین اسرائیلی‌ها اختلاف نظر وجود دارد که آیا اگر وارد جنگ با لبنان شدیم، نتایج این جنگ به سود اسرائیل تضمین شده است و آیا اسرائیل می‌تواند متحمل شکست دیگری شود».

سید نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان که به مناسبت سالروز شهادت سید عباس موسوی سخنرانی می‌کرد، گفت: «امروز ما به ملت خود و در عین حال دشمن تاکید می‌کنیم که باید هزار و یک مورد را در حمله به لبنان مد نظر داشته باشند که هم اکنون چون گذشته ضعیف نیست و جایی برای تفریح و گشت و گذار اسرائیل به شمار نمی‌آید و دیگر کشوری نیست که بتوان بر آن خندید و یا توسط یک گروه موسیقی اشغال شود.

اوضاع در لبنان هم اکنون کاملا تغییر کرده است و نیازی به یادآوری اسرائیلی‌هایی که در گذشته شدند، نیست تا اشتباهی نه در پیش‌بینی‌ها و برآوردهای دشمن و نه طرف‌هایی که بر محاسبات دشمن شرط بندی می‌کنند، پیش نیایید».

هشدار نصرالله به اسرائیل

وی افزود: «ممکن است، برخی تصور کنند که سوریه در منازعه‌ای بزرگ به سر می‌برد و خارج از دایره معادله هر جنگ با دشمن قرار داد و هم اکنون به نزاع داخلی خویش مشغول است و نمی‌تواند حامی و پلی برای مقاومت در لبنان باشد. ما می‌گوییم اینها سخنانی است، برای اینکه گفته شود، مقاومت تنها مانده و ضعیف شده است، ولی ما به تمام کسانی‌که چنین می‌اندیشند، می‌گوییم که آنها سخت در اشتباه هستند.

امروز مقاومت در لبنان در اوج آمادگی خود به سرمی‌برد و هرآنچه نیاز داریم هم اکنون در لبنان وجود دارد و نیازی به انتقال آن از سوریه و ایران نیست و آنچه مهم است، این است که آنها دریابند، هرآنچه نیاز داریم را در اختیار داریم و از آن مراقبت و محافظت می‌کنیم».

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه گفت: «هر آنچه در گذشته از آن سخن گفتم، را اسرائیل به خوبی می‌داند و درمی‌یابد. این رژیم می‌داند که اگر صدای خود را بلند کنم، نیاز به این امر است و من با تمام آرامش به اسرائیل هشدار می‌دهم که مقاومت در لبنان در مقابل هرگونه تجاوزی که به لبنان یا خاک این کشور صورت گیرد، ساکت نخواهد نشست و بی‌تفاوت نخواهد بود».

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه هشدارهای خود به هرگونه تجاوز رژیم صهیونیستی به خاک لبنان گفت: «فرودگاه‌ها و بنادر و ایستگاه‌های برق اسرائیل همه در تیر رس حزب الله است و تنها به چند موشک نیاز است تا سراسر سرزمین‌های اشغالی [اسرائیل] در خاموشی فرو رود.

آنها می‌گویند که یکی از ایستگاه‌هایشان در صورت آسیب دیدن نیاز به شش ماه وقت است تا آن را تعمیر کنند، آیا می‌توانند شش ماه بی‌برقی را تحمل کنند؟ آنها به خوبی می‌دانند که ما هرآنچه در گذشته از آن سخن گفتیم، جدی است و به همین دلیل شبانه روز کار و تلاش می‌کنند.

آنها بدانند که خون‌های پاک و بی‌گناه و گرانقدر شهدای ما قویتر و عزیزتر و گرانقدرتر از خون فرزندان و دانش‌آموزان آنها و در مقابله با هرگونه تجاوز و تعدی به لبنان راسخ‌تر و قدرتمندتر است و ما همچنان حساب‌های ما با اسرائیل همچنان به قوت خویش باقی است».

رفیق الحریری حامی مقاومت بود

سید نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان که به مناسبت سالروز شهادت سید عباس موسوی سخنرانی می‌کرد، گفت: «درباره اوضاع داخلی لبنان باید بگویم دو روز پیش سالروز بزرگداشت فردی عزیز برای تمام لبنانی‌ها، یعنی شهادت رفیق الحریری و همراهانش بود و در این خصوص سخنانی گفته شده که نمی‌خواهم درباره آن سخنی بگویم، اما موضوعی است که مجبور هستم به آن اشاره کنم و آن بخشی از سخنانی است که درباره سعد الحریری گفته شده و احساس می‌کنم به این شهید و رهبران و همپیمانان وی توهین شده و این بخش از سخنان مرا وادار می‌کند که برخی موضوعات بسیار مهم اشاره کنم».

سید حسن نصرالله در این خصوص گفت: «الحریری می‌گوید که حزب الله به حقیقت در اختیار داشتن سلاح اعتراف می‌کند و تمام سیاست‌ها را به خدمت حفظ سلاح در حزب الله درمی‌آورد و حاضر است هر رشوه‌ای را در دولت برای حفظ سلاح بدهد یا دولتی در لبنان تشکیل نشود که با سلاح مقاومت مخالف باشد و آماده است به هم پیمان خود «میشل عون» امتیاز داده و قانون مسیحی را در پارلمان تصویب کند تا با جلب رضایت آن موضع موافق پارلمان در حفظ سلاح مقاومت را به دست آورد و در این راه مواضع «ولید جنبلاط» در قبال سوریه را فراموش می‌کند.

در خصوص رشوه «نجیب میقاتی»، رئیس جمهوری لبنان باید اطلاعات در اختیار سعد الحریری را اصلاح کنم. وزیری که حزب الله آن را برکنار کرد، سهم جنبش امل و اقدامی صورت گرفته توسط بری بود و ما با این اقدام موافقت کردیم، اگرچه این اقدام از سهم شیعیان به سود سهم اهل تسنن می‌کاست و این اقدامی قابل تقدیر و احترام است. دوم اینکه این اقدام این فرصت را به «عمر کرامی» داد که در دولت مشارکت کند که در طول حیات سیاسی خویش همواره اخلاق و ملی‌گرایی و احساس مسئولیت و اخلاص و وفاداری را مد نظر داشت و اینکه طرف‌هایی هستند که خواهان فریب دادن و گمراه کرن آن هستند و کرامی بار دیگر تعامل خویش درست خویش را ثابت کرد و دلیل این مدعا برخورد آن با حوادث جاری در طرابلس است که ممکن بود، منتهی به مرگ فرزندش شود و اگر موضع‌گیری عقلانی کرامی نبود، همه می‌دانستند که در طرابلس چه اتفاقی می‌افتاد. چشم پوشی شیعیان از یکی از سهم‌های خود در دولت تا اینکه به سهم اهل تسنن یک وزیر افزوده شود، عیب و عار نیست».

سید حسن نصرالله ادامه داد: «درباره داستان تامین مالی دادگاه باید گفت که حزب الله شرایط سختی را که میقاتی با آن مواجه است و با وجود خلف وعده‌های که انجام داده و اتخاذ برخی مواضع و تصمیمات به خوبی درک می‌کند که یکی از آنها تامین مالی دادگاه است، آیا به نظر شما این عیب یا رشوه است؟ ما اطمینان داریم که میقاتی و دولت علیه مقاومت جبهه نگرفته و درصدد از پشت خنجر زدن به مقاومت نیستند».

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: «سخن در اینجا آمادگی حزب الله برای حمایت از هم پیمانمان میشل عون در قانون انتخابات است، اگر طرفی با هم پیمان خود متحد شود یا به نگرانی‌های آنها توجه داشته باشد، این موضوعی عیب و ناشایست است یا نیکو و مورد ستایش؟ یکی از تفاوت‌های حزب الله و رهبران المستقبل در موضوع هم پیمانان این است و سخن گفتن از تعامل هر گروه با هم پیمانان و متحدانش امری نکوهیده یا محرمانه نیست. هم پیمانان ما می‌دانند که اگر امکان داشت، ما چشم‌های خود را برای آنها بدهیم آماده هستیم، آیا این نکوهیده و ناشایست است»؟

سید حسن نصرالله درباره قانون مسیحی که الحریری از آن سخن گفت، توضیح داد: «ما براین باوریم که اولین اولویت ما حفظ وحدت ائتلاف ماست و به همین با این قانون موافقت کردیم و مسیحیان تصویب این قانون را فرصتی را برای خود به شمار می‌آوردند که ما نیز این فرصت را به آنها دادیم».

به خاطر حفظ وحدت کشور برخی قضایا را به فراموشی می‌سپاریم

وی گفت: «عماد عون در سال 2006 میلادی تصمیم‌های قاطع خود را گرفت و هنگامی‌که در کنار مقاومت ایستاد، برخی در 14 مارس گفتند که عون را معاینه کنید، او دیوانه شده و باید در تیمارستان بستری شود. در جنگ 2006 نیز که جنگ مرگ و زندگی بود و عون موضع حمایت از حزب الله را پیش گرفت، آن هم در مرحله‌ای که همه خواهان از بین بردن حزب الله بودند، وی موضعی ملی و اخلاقی اتخاذ کرد و همه هم پیمانان حزب الله نیز چنین کردند».

«سید حسن نصرالله»،‌ دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت برزگداشت فرماندهان شهید این جنبش درباره قضیه «ولید جنبلاط»، نماینده پارلمان لبنان نیز گفت: «ما مواضع وی در قبال سوریه و ایران را به فراموشی می‌سپاریم. آیا این فتنه‌‌انگیزی و تحریک است.

الحریری ناراحت است، چون ما با جنبلاط به خاطر مواضع گذشته‌اش در قبال سوریه درگیر نشدیم و شریک ما در دولت نیست. همه ناسزاها و راهزنی‌ها و بستن راه‌ها و ناآرامی‌ها به ما نسبت داده شد و ما در قبال همه اینها سکوت کردیم، برای چه؟

مواضع جنبلاط در قبال مقاومت روشن و شفاف است و این حتی پیش از حوادث سوریه آشکار بود، اما سخن از کشور و دولت مدنی است و در چنین دولتی نباید نیرویی علیه نیروی دیگر فتنه‌انگیزی کند و دست به تحریک بزند».

وی گفت: «هرآنچه که موجب انتقال نزاع و درگیری‌های سوریه به لبنان شود اشتباه است و به نفع لبنان نیست و این کاری است که ما دست به آن می‌زنیم،‌ آیا این نادرست و نکوهیده است».

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: «درباره رفیق الحریری پیشتر آشکارا سخن گفتیم. آیا ما بودیم که به شهید الحریری رشوه دادیم و آیا او از ما رشوه گرفت. برخی شاهدان همچنان زنده هستند و چند ماه پیش از 14 فوریه ما با هم نشستی داشتیم و با هم درباره مسائل و قضایای بسیاری سخن گفتیم.

او به ما گفت که چه می‌خواهید و گفتیم که موضوع مقاومت در اولویت و غیر قابل مناقشه است و تمام قضایا و مسائل دیگر قابل مناقشه هستند و در این میان قدرت و دستیابی به آن در اولویت ما نیست. او به ما گفت که من با شما هستم و کسی هم به او پیشنهاد رشوه نداد و به من گفت که من با ماندگاری و بقای مقاومت و سلاح مقاومت موافق هستم نه فقط تا بازگشت اسرا و آزادی مزارع شبعا بلکه تا زمان امضای توافقنامه صلح عادلانه و فراگیر.

من سخنان او را قطع کردم و گفتم سازش نهایی نه صلح عادلانه و فراگیر، چون آن را بازگشت فلسطین به ملت فلسطین می‌دانیم. گفت: بسیار خوب سازش نهایی و در این خصوص اختلاف نظری نداریم و فراتر از آن به من گفت، اگر صلح جامع و فراگیر برقرار شود و من نخست وزیر بودم، نزد تو خواهم آمد و می‌گویم که اعراب توافق را امضا کردند و سوریه و لبنان و فلسطین با هم آشتی کردند و دیگر نیازی به مقاومت نیست و بیایید درباره سلاح به سازش نهایی برسیم، یا آن را تسلیم کنید یا بفروشید و در آن زمان اگر مخالفت کنید، استعفای خود را خواهم داد و از لبنان خارج می‌شوم و حاضر نیستم به آن برای جنگ با مقاومت باز گردم. من به سعد الحریری می‌گویم که این پدرت تو بود، آیا او از مقاومت رشوه می‌گرفت»؟

سید حسن نصرالله افزود: «پس از شهادت الحریری، پسرش گفت که با هرآنچه پدرش با آن موافق بوده موافق است. آیا روزی که پیمان چهار جانبه را جهت حمایت از استقرار و ثبات لبنان امضا کردیم،‌ رشوه گرفته بودید؟ ما از خواسته‌های خود چشم پوشی کردیم و براساس وعده و وعیدهای زبانی و شفاهی با دولت ائتلاف کردیم، اگر می‌دانستیم چنین می‌شود و از آینده خبر داشتیم، چنین نمی‌کردیم. چرا در دولت‌های پیشین از ارتش و مردم و مقاومت سخن گفته می‌شد، آیا آنها هم رشوه می‌گرفتند».

کسی که کشور را به طرف‌های دیگر می‌فروشد، رشوه‌‌دهنده و ‌گیرنده است

دبیرکل حزب الله لبنان خطاب به سعد الحریری گفت: «پس از سرنگون کردن دولت پیشین، طرح ترکیه و قطر برای حل این موضوع مطرح شد و پیشتر در این خصوص صحبت کرده بودم. پیش‌نویسی را تهیه کردند و برسر آن به توافق رسیدند و از ما خواستند آن را امضا کنیم.

در آن زمان آیا درست بود که ما می‌گفتیم که این تو بودی که به ما پیشنهاد رشوه را دادی و ما آن را رد کردیم. در گذشته گفتم که درباره پایان دادگاه و رسیدن به توافقی برسر آن راه‌حل وجود دارد،‌ اما درباره سلاح و توافقنامه‌ای که متن آن به ما ارائه شد، از پایان دادن به پدیده انتشار سلاح و مناطق امنیتی در سراسر خاک لبنان سخن گفته شده بود و منظور در آن سلاح حزب الله و مقاومت نبود و من به آنها گفتم، آیا متوجه هستید که در این توافقنامه چه نوشته شده است. به من گفت که برسر این متن توافق شده و آنها آن را پذیرفته‌اند. تو به ما پیشنهاد حفظ سلاح را دادی تا ما با تو درباره اینکه نخست وزیر کشور باشی موافقت کنیم و ما آن را رد کردیم و دلیل آن محاسبات ملی و میهنی بود».

وی ادامه داد: «من به آنها گفتم که ما خواستار نخست وزیر لبنانی هستیم که در لبنان اقامت داشته باشد و وزیران و کمیته‌های وزارتی را گرد آورد و پیگیر فعالیت‌ها و اقدامات آنها باشد و به همین دلیل ما اعتقاد داریم، کسی که سلاح را می‌خواهد بگیرد و دادگاه بین المللی را منحل کند و کشور را به این فرد یا آن گروه تسلیم کند، همان کسی است که به طرف مقابل رشوه پرداخت می‌کند».

سید حسن نصرالله گفت: «سخن گفتن از سیاست‌های ما نیازمند ارائه برخی چشم پوشی‌ها و دادن برخی امتیازات است تا هم پیمانان خود را حفظ کنیم و به این وسیله سلاح خود را و نه مقاومت را حفظ کنیم، چون این سلاح برای مقابله با اسرائیل است و در غیر این صورت این سلاح برای ما ارزشی ندارد».

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: «اگر در این میان حزب یا قدرتی وجود دارد که امتیازاتی بدهد و در برابر توهین‌های روزانه به خاطر مقاومت و حمایت از مقاومت سکوت کند، آیا این یک نقص و کاستی است؟ چرا می‌گویید که این سلاح برای گرفتن قدرت است و سپس می‌گویید که ما امتیازهایی را در قدرت می‌دهیم تا این سلاح را حفظ کنیم».

حزب الله خواهان لبنانی متحد، یکپارچه و قدرتمند است

سید حسن نصرالله گفت: «حق و حقیقت کاملا واضح و روشن است و ما می‌گوییم که در این کشور خواهان تشکیل یک دولت هستیم ما به مشارکت ملی واقعی و حقیقی ایمان داریم و از آنجا که مسیحیان ارتدوکش به این موضوع ایمان دارند، پس ما نیز با آنها موافق و همراه هستیم و اگر طرحی ارائه دهند، از آن در پارلمان حمایت می‌کنیم.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که هیچ گروه یا مذهب یا طایفه‌ای نمی‌تواند به تنهایی در کشور در راس قدرت باشد و هر که بر این موضوع پافشاری و اصرار کند خود را در معرض ریسک بزرگی قرار داده و ما به این موضوع ایمان و باور داریم و خواهان مشارکت ملی واقعی هستیم».

وی گفت: «می‌گویند که ما می‌خواهیم قدرت را به انحصار خود در آوریم، در حالی‌که میقاتی یک ماه در انتظار شما بود، تا قدرت و دولت را ترک کنید و شما آن را رد کردید.

در حالی‌که ما خواهان مشارکت هستیم و مشکلی برای دادن امتیازات نداریم، آنچه ما خواهان آن هستیم لبنانی توانمند و قدرتمند است که توان حمایت از خویش به دور از هرگونه شرط بندی‌ها با تکیه بر بازوهای فرزندانش و مقاومتش و هم پیمانانش است که در لبنان بسیارند».

«بی‌تردید این رویای شهدا و فرماندهان ماست و این رویاها را در سرمی‌پرورانیم».


امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

درباره :

نمایش این کد فقط در ادامه مطلب برای قرار کد مورد نظر به ویرایش قالب مراجعه کنید
مطالب مرتبط
ضریح جدید مرقد مطهر امام حسین ابن علی (علیه السلام) رونمایی شد
هوگو چاوز درگذشت
نیروی دریایی سپاه خود را متناسب با حجم و دامنه تهدیدات تقویت کند
اگر گلوله ای در خلیج فارس شلیک شود فروپاشی آمریکا قطعی خواهد بود
جنگ نرم و مکانیسم تأثیرگذاری بر نخبگان
تاریخچه مداخلات آمریکا و "سیا" در کشورهای مختلف از زمان جنگ جهانی دوم
حمله سایبری، برگ آخر جنگ نفتی
ديدار مخفيانه شاه اردن با نتانياهو
حلقه مفقوده در سوریه
دولتمردان غیرمنطقی آمریكا

تاریخ : دوشنبه 07 اسفند 1391 نویسنده : فدائی سید علی l بازدید : 42

ارسال نظر
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی


مطالب گذشته
آمار کاربران

عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

فراموشی رمز عبور؟

عضويت سريع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
لینک دوستان
آخرین مطالب ارسال شده

تمام حقوق اين وبلاگ و مطالب آن متعلق به شهید محراب مي باشد.

جدید ترین موزیک های روزطراح و مترجم قالب

طراح قالب

جدیدترین مطالب روز

فیلم روز

شهید محراب